מניפולציה ויסצרלית – Visceral Manipulation

שיתוף המאמר

צמד המילים מניפולציה ויסצרלית נשמע לך כמו סינית? הסר דאגה מליבך, אני כאן בשביל להסביר.

משמעות המילה ויסצרלי הוא "פנימי" ובהתאם לכך, מניפולציה ויסצרלית היא שיטה ידנית, לא פולשנית, לטיפול וריפוי בעיות של חוסר איזון בתנועה ובתפקוד באיברים תפקודיים פנימיים ומבניים בגוף. שיטת הטיפול מוכיחה את עצמה כבר שנים ארוכות, כמי שמאפשרת איכות חיים גבוהה, נטולי כאב, עבור מטופלים רבים ברחבי העולם.

אובחנת כבעל תסמונת המעי הרגיז ולרפואה הקונבנציונלית אין תרופה בשבילך? סובל מכאבי ראש חוזרים ונשנים? התרגלת לחיות עם כאב גב קבוע? לך, ולעוד אנשים רבים הסובלים דרך קבע מכאבים כרוניים באיברי הגוף השונים, כדאי לשקול טיפול במניפולציה ויסצרלית.

מהי שיטת הטיפול מניפולציה ויסצרלית?

השיטה מתבססת על הרעיון שגופנו מחובר דרך מערכת רקמות תבונתית. למה היא תבונתית? כי היא 'זוכרת' את מבנה הגוף ויודעת לאתר שינויים במבנה זה, למשל במקרה של פציעה או מחלה כלשהי. בנוסף, היא פועלת בסנכרון עם האיברים הפנימיים ועם מערכת הגידים והשרירים ורקמות החיבור כמו הפשיה. הגוף מתקיים בהרמוניה פנימית וכשזו נפגעת, הרקמות מגיבות ונוצר כאב או תפקוד לקוי. זה יכול לבוא לידי ביטוי בכאבי ראש, במערכת העיכול, בכאבי גב ועוד.

איברים פנימיים ויסצראליים

מניפולציה ויסצרלית היא טיפול ידני, ללא שימוש במכשור כלשהו, היא אינה פולשנית ואינה מכאיבה. באמצעות מגע קל, המבוסס על ידע מעמיק וניסיון, אני מאתר את מוקדי הכאב – את המקומות שבהם יש חריגה תפקודית של הרקמות, שהתאימו עצמן למוקדי הכאב. באמצעות לחיצות, עיסוי עדין מאוד וממוקד והפעלת לחץ חיצוני עדין על איברים פנימיים באזורים שונים והשפעה על רקמות החיבור של אותם איברים פנימיים, נוצרת התארכות והתקצרות של הרקמות, שחרור תנועתי תפקודי של אותם איברים והתנועתיות בין איבר לאיבר והתוצאה הסופית – שחרור וחזרה לתפקוד תקין, מה שגורם לכאב להתפוגג.

 

המניפולציה הויסצרלית, עדינה ככל שתהיה, מחוללת שינוי כמו אבן שנזרקת לים, במעגלים שהולכים ומתרחבים. תחילה, משפיעה המניפולציה על האיברים שלא מאוזנים תפקודית ואו הכואבים באופן ממוקד, ובכך היא מחוללת שיפור גם במערכות שבתוכן מתפקדים האיברים. בסופו של דבר, הטיפול מאפשר לשוב לתנועה חופשית ומלאה שפועלת בהרמוניה עם יתר מערכות הגוף.

כמו בשיטות אחרות של מניפולציה המשפיעות על הגוף באופן עמוק, מניפולציה ויסצרלית פועלת רק על מנת לסייע לכוחות הגוף שכבר 'נמצאים בעבודה'. לכן, כמטפל מיומן, אני יכול להיות בטוח שהטיפול פועל לטובת הגוף ואינו מסב חלילה פגיעה נוספת.

 

 

למה ניתן לצפות מטיפול באמצעות מניפולציה ויסצרלית?

הטיפול מתבצע לאחר איתור המוקד הראשוני והמרכזי שמפעיל את שרשרת הליקויים בגוף. אם אתה סובל מכאבי ראש חוזרים ונשנים ובכל פעם לוקח כדור להקלת הכאב, אתה למעשה מטפל רק בסימפטום ולא בבעיה המרכזית.

הטיפול באמצעות מניפולציה ויסצרלית מזהה את שורש הבעיה, המקום בו האיזון הופר וכעת הפרה זו משפיעה על מקומות ואיברים אחרים בגוף. הוא מסייע לשחרר מתחים פנימיים בגוף וכתוצאה ישירה מכך הוא מתקן ליקויים המגבילים את התנועה החופשית של האיברים הפנימיים, מעודד את המנגנונים הטבעיים של הגוף לשפר את פעילות האיברים הפנימיים, משפר את גמישות השריר, מסייע לסילוק מהיר יותר של רעלים מהגוף, מאיץ את חילוף החומרים ומחזיר את הגוף לאיזון ולתפקוד נורמטיבי.

שחרור מקור הכאב, משיב את האיזון לגוף ומאפשר למערכת הגופנית לפעול באופן תקין, כך הסימפטומים של ה"מחלה" אותם חווית, מתפוגגים ואתה חש שוב נמרץ ורענן.

מניפוליציה ויסצראלית

טכניקות האבחון: "הקשבה כללית" ו"הקשבה מקומית"

לפני שמטפלים – מאבחנים. האבחון מתבצע באמצעות הנחת כפות הידיים על אזורים שונים במקרה של מניפולציה ויסצרלית זה באיזורים שונים בבטן ובחינת האיזון הקיים בתוך הרקמות ובנבכי המערכת הויסצרלית. האבחנה נעשית על ידי איתור מוקד מכווץ, במקום בו קיימת פעילות לא מאוזנת הפוגעת בפעילות הטבעית של מערכת הרקמות הגופנית. ה'הקשבה' בהקשר הזה היא באמצעות כפות הידיים שחשות ומאתרות את המוקד המכווץ או בעל התנועה הלא מאוזנת. ההקשבה המקומית, מאבחנת את מוקד הבעיה ביחס לנקודת כאב מקומי. ההקשבה הכללית מאבחנת ומאתרת את מוקד הבעיה גם אם הוא נמצא במקום מרוחק מהכאב המקומי.

כך למשל, אדם עם כאב קל ברגל ימין יעביר את משקלו לצד השמאלי של הגוף. גם אם ההטיה היא מינורית ובלתי נראית לעין, מטפל מיומן ידע לזהות את הבעיה.

 

אילו בעיות רפואיות מתאימות לטיפול במניפולציה ויסצרלית?

מניפולציה ויסצרלית יכולה לשפר את חייהם של מטופלים רבים, בכל טווח הגילאים.

הבעיות הרפואיות להן טיפול זה יכול לתת מענה: פגיעה בטווח וחופש התנועה בעקבות טראומות וחבלות לאחר תאונות דרכים או פציעות ספורט, בעיות במערכת כלי הדם או במערכת העצבים, ליקויים במערכת הרבייה ודרכי השתן, מחלות של מערכת הנשימה, הפרעות במערכת העיכול, בעיות בתפקוד מערכת הלימפה, קושי רגשי (למשל, חרדה, דיכאון או הפרעה פוסט-טראומטית) שהוביל לכיווץ, שינויים מבניים או חוסר תפקוד של איברים פנימיים ורקמות שעוטפות אותם. כאמור, הטיפול הויסצרלי פועל בסנכרון עם יכולת הריפוי הטבעית של הגוף ומשתמש ביכולתן של הרקמות לתרום לטיפול בליקויים פנימיים.

 

 

מניפולציה ויסצרלית

כיצד תרגיש לאחר הטיפול?

לאחר הטיפול תוכל לצפות לשינויים חיובים רבים בהתאם לבעיה ממנה סבלת. אם חשת בכאב, הוא ילך וייעלם מטיפול לטיפול. תחוש גמיש יותר, טווח התנועה ואופן הפעולה של השרירים, המפרקים ורצועות החיבור בגוף יחזרו למצב תקין. אם היו לך בעיות בשינה – גם הן תחלופנה.

מבחינת המערכת הפנימית של גופך: הרקמות תחזורנה לתנועה טבעית ותקינה, תאי העצב יתפקדו באופן יעיל יותר וזרימת הדם תשתפר משמעותית, הגוף יחזור לפעילות תקינה של בלוטות וקשרי הלימפה ושל מערכת הנשימה. חילוף החומרים ישתפר ורמת הסרטונין תעלה, כך שניתן אף לצפות לחוש שמחה.

 

כמה זמן ייקח עד שתתחיל להרגיש יותר טוב?

אפשר לומר כי באופן כללי תוכל לחוש בשינוי לטובה שיתרחש תוך מספר טיפולים.

מספר הטיפולים משתנה מאדם לאדם והוא תלוי בסוג הבעיה הרפואית וחומרתה. כמו כן, יש לקחת בחשבון את השלב בו פנית לטיפול, את מידת הנזק הקיימת ואת תדירות הטיפול.

זמן הטיפול מתחשב גם בקריטריונים של גיל ומצב הבעיה. כך או כך, לאחר אבחון מדויק, נדע להעריך את משך ואופי הטיפול.

 

בהצלחה והחלמה מלאה,

אני לרשותך בכל שאלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

עקבו אחרינו:

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

מדריך מתנה וטיפים

התקשר/י עכשיו