טיפול בכאבי ראש וצוואר

מתיחת צוואר- Neck Strain נגרמת בעיקר מתנועה חזקה של הראש והצוואר, אשר בדרך כלל משנית לתהליך של "צליפת שוט"- Whiplash האופיינית במקרים של נפילות פתאומיות, ותאונות דרכים. גורמים נוספים, אך פחות שכיחים למתיחת צוואר עשויים להיות, שעות עבודה מרובות מול מחשב בתנוחה לא נכונה, תנוחת שינה לקויה וכו'.
הכוונה בביטוי ספאזם בצוואר, היינה לעיוות רפלקסיבי של שרירי הצוואר, אשר מכונה גם "צוואר תגובתי תפוס". כמו כן, יש לו שמות יותר מוכרים כמו צוואר תפוס או צוואר נוקשה. מדובר בעצם בהתכווצות לא רצונית של שרירי הצוואר ולעתים גם שרירי חגורת הכתפיים, כאשר בעקבותיה הם הופכים לנוקשים וכואבים. הכאב יכול להיות בדרגות ועצמה שונות, להימשך כמה ימים עד כמה שבועות ובלא מעט מקרים אף להגביל ולהפריע לתפקוד היומיומי התקין.
פציעות או פגיעות בצוואר עלולות להיגרם משלל סיבות כמו למשל, בעקבות פעילות ספורטיבית, תנועות לא נכונות, "צליפת שוט" Whiplash (אשר יכולה להיגרם עקב תאונות דרכים, מתקני שעשועים וכו'), הרגלי יציבה ותנוחה לא נכונה כמו ישיבה מול מחשב, הרגלי שינה לא נכונים, דלקות ועוד.
נקודה למחשבה, כאבי הראש שלכם, המיגרנות ובעיות מפרק הלסת ועוד כאבים שונים, כנראה וניתנים לטיפול ! לכן ככל שתקדימו לקבל אבחנה וטיפול בידי מטפל מיומן ואף תטפלו בעצמכם בטכניקות הנכונות אותן יוכל המטפל ללמד אתכם, כך תקצרו את תהליך הריפוי וההחלמה מכאבי הראש. זה חשוב במיוחד, מפני שככל שדוחים את הטיפול יותר, כך תהפוך הבעיה לכרונית יותר, מורכבת וארוכה יותר לריפוי והחלמה.

עקבו אחרינו:

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

מדריך מתנה וטיפים

התקשר/י עכשיו