פציעות וכאבים בידיים

תסמונת מוצא בית החזה עלולה להיווצר ב-3 אזורים אנטומיים שונים, בכל אחד מאזורים אלו מופעל לחץ על העצבים השייכים למקלעת הזרוע, בתסמונת מוצא בית החזה ניתן לטפל.
"תסמונת לכידת העצב האולנרי" נשמע כמו סינית? אם כואבת לך היד, או הזרוע, אם יש חוסר תחושה או אולי עקצוץ או כאב באצבעות היד זרת ומחצית אצבע הקמיצה (אצבעות מספר 4 ו 5) – יכול להיות שה'סינית' הזו – מדברת אליך. תסמונת לכידת העצב האולנרי היא בעיה עצבית הגורמת לחוסר תחושה, עקצוץ או כאב בזרוע, במרפק, בפרק היד או באצבעות הזרת והקמיצה. לתופעה שם נוסף, שיתוק הכידון.
אחת הפציעות השכיחות והנפוצות ביותר באזור המרפק ביד היא דלקת הנקראת "Lateral Epicondylitis" אך מוכרת יותר בשמה "מרפק טניס" או "Tennis Elbow" . למרות השם הנפוץ "מרפק טניס" אין בהכרח קשר ישיר לפציעה זו, דווקא לשחקני הטניס. הפציעה הזו עלולה להתפתח אצל כל אדם המשתמש ומאמץ את ידיו במהלך פעילויות היום יום יתר על המידה, כלומר שימוש יתר בתנועות מסוימות ומאמץ יתר של שרירים באזור האמות עלולים לגרום להתפתחות דלקת זו.
פציעת מרפק גולף- Golfer's Elbow , היא דלקת לגיד המשותף לארבעה שרירים המכופפים באמה, גידים אלו מתחברים לזיז הפנימי במרפק (Medial Epicondyle ) של עצם הזרוע מכאן בא שם הפציעה " Medial Epicondylitis." דלקת באזור הגיד יכולה להתפתח עקב נזק מצטבר לאורך זמן כתוצאה מעומס יתר ואו שימוש יתר בשרירים במכופפים באמה דבר היוצר מתח רב בגידים ובנקודות האחיזה של הגיד לעצם, או מפציעה חד פעמית עקב מתיחה חזקה. המתח הרב עלול לגרום לקרעים מזעריים לאורך רקמת הגיד, התפתחות דלקת וכאב.

עקבו אחרינו:

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

מדריך מתנה וטיפים

התקשר/י עכשיו