טיפול בכאבי גב תחתון

שיתוף המאמר

טיפול בכאבי גב תחתון עם קינזיו טייפ

הגב הוא בעצם מרכז הגוף, הוא מספק תמיכה לראש ולאחורי הגוף, אחראי על יציבה ותנועתיות ובעצם אפשר לומר שהוא משמש כעמוד התווך והמשענת של כל הגוף. מתוקף תפקידו, מיקומו והאחריות המוטלת על כתפיו הוא גם מועד להרבה כאבים וחוסר נוחות. כאבי גב תחתון הינם הנפוצים ביותר בכאבי הגב. יתר על כן, שכיחותם הגבוהה באוכלוסייה היא אחת הסיבות העיקריות בגינן אנשים פונים לרופא משפחה ומפסידים ימי עבודה.

גב תחתון וכאבי גב תחתון

ראשית מדובר בכאבים באזור בגב שבין הצלעות לעכוז, אשר לעיתים מלווים בתחושת נוקשות, גב תפוס וקושי או מוגבלות בתנועה. האזור נקרא האזור הלומברי של עמוד השדרה אשר, מורכב מחמש חוליות L1-L5. החוליות הינם מבני עצמות המופרדים בבולמי זעזועים הנקראים דיסקים בין חולייתיים העשויים מרקמה סחוסית אשר במרכזה רקמת סחוס במרקם נוזל דמוי ג'ל, תפקיד הדיסקים הבין חולייתיים הוא בלימת עומסים המופעלים על החוליות ומניעת חיכוך ואפשור תנועתיות בין החוליות. בנוסף ישנם שרירים ורצועות אשר עוזרים לשמור על החוליות יציבות ולאפשר תנועה מפרקית. וכן חוט השדרה ומערכת העצבים המרכזית העוברים בתוך החוליות ומעצבבות את כל אברי הגוף דרך העצבים היוצאים מבין מבני החוליות. אם הלחץ בין החוליות מוגבר, למשל בעת מאמץ ממושך על מבנה עמוד השדרה, עומס יתר, חבלה או שחיקה עלול להיווצר בקע בקרומים של הדיסק הבין חולייתי שגורם לזליגת הנוזל בינהם, מצב זה מכונה פריצת דיסק. או לחלופין עומס יתר עלול לגרום דיסק לבלוט מעט החוצה ממסגרת המנח הטבעי שלו מצב זה נקרא בלט דיסק. היות והחוט השדרה ומערכת העצבים המרכזית עוברים בתוך תעלה בתוך עמוד השדרה ועצבים יוצאים מבין מעברים במבנה החוליות בכדי לעצבב את האיברים בגוף הם עלולים להיות חשופים למגע ונזק כתוצאה ממצבים רפואיים שונים הנגרמים בחוליות עצמן ובדיסקים בנוסף, לכאבי גב תחתון עשויים להקרין כאב לאיברים שונים כמו אזור העכוז והרגליים.

מהם הגורמים לכאבי גב תחתון?

מטבע הדברים תחושת הכאב בגב התחתון מלחיצה וגורמת לאנשים לחשוש מפני מחלות ופתולוגיות חמורות, כאשר ברוב המקרים, (בכ-97% מהם) הכאב הוא מכני ומוגדר כלא ספציפי. דהיינו, לא ניתן למצוא את הסיבה לכאבים. זאת מכיוון שהם יכולים לנבוע מתנועתיות יתר, יציבה לקויה, ישיבה ממושכת, הרמה או סחיבה של דברים כבדים, משקל עודף, כאבים אשר אופייניים לגילאי 60 פלוס וכן הלאה. הסיבות הפחות נפוצות לכאבים אלו עלולות להיות; פריצת דיסק, בלט דיסק, העלולים לגרום לדלקת מקומית בסמוך לעצב, מגע בעצב כתוצאה מפריצה או בלט דיסק אשר עלולים לגרום להקרנת כאב לאזור הרגליים, הצרות תעלת חוט השדרה, תזוזת חוליה, דלקות מקומיות בשרירים ואו גידים, חבלות, גידול, שבר,שינויים ניוונים זיהום ועוד.

למה להמשיך ולסבול מכאבי גב תחתון ?
חושבים שניסיתם כבר כמעט הכל ?
נסו שיטת טיפול שבאמת עוזרת…

 

לתאום טיפול התקשר עוד היום
"אני הגעתי ליפים עם כאב בגב כפופה ובקושי מצליחה ללכת ולעמוד כמו שצריך . האמת הגעתי סקפטית שבטיפול אחד יקרה שינוי אבל עוד באמצע הטיפול קמתי והלכתי ישר ברחבי החדר עם כאב קל !!! הייתי בשוק ! שלא לדבר על זה שיום למחרת כבר חזרתי להתאמן ! מבחינתי יפים הוא קוסם אין לי מילה אחרת לתאר וכבר ביקרתי אצל לא מעט מטפלים ! תודה על הכל"
עדות על טיפול בכאבי גב תחתון אצל יפים וייץ
אורטל אדרי
זמרת ומאמנת כושר
"על יפים שמעתי המון מאנשים שונים וכולם המליצו עליו. הגעתי אל יפים עם כאב גב תחתון שהתחיל שבועיים קודם בכאב צוואר ובשל הזנחה שחי וחוסר תשומת לב המצב החמיר, עד שהבנתי שאין מנוס ושאין אני יכולה לעזור לעצמי במצב הזה. פניתי ליפים ובשל חומרת המצב קיבל אותי באופן כמעט מיידי. הגעתי אליו לקליניקה שאגב מאוד אסטתית ונעימה יפים החתים אותי על הצהרת בריאות והחל לחקור בשאלות ובמגע את מקור הכאב. הטיפול היה נעים מבחינת המגע והפעולות (ולאלו שחוששים אין צורך לפשוט בגדים). לאחר מספר מניפולציות ושיח נעים הכאב נעלם ב90%. לאחר ההקלה יפים בדק טווחי תנועה פעם נוספת ואמר- לא נראה לי שתצטרכי להגיע שוב אבל אם כן תתקשרי. הטיפול מבחינה אפקטיבית מחליף לפחות כמה מפגשי פיזיותרפיה חסך לי זמן, כסף והעמיד אותי בחזרה על הרגליים לתפקוד מלא.תודה ליפים –ממליצה בחום"גלי דניאל 12/12/17
גלי דניאל מטפלת בשיטת MELT
גלי דניאל
מטפלת בשיטת MELT
כאבי גב תחתון

מהו תהליך האבחון לכאבי גב תחתון?

הרבה מהמטופלים פונים לרופא בציפייה שישלח אותם לצילומי רנטגן והדמיות ( CT, MRI), אבחון מדויק וספציפי הוא חשוב אך יש לזכור שחלק מכאבי הגב יחלפו תוך ימים ספורים ולעיתים לא נדרש הן מבחינה רפואית והן מבחינת הקרינה שהמטופל נחשף אליה שלא לצורך לבצע בדיקות אלו. על כן, היום מקובל לברר מהי ההיסטוריה הרפואית של המטופל, לעשות בדיקה גופנית מקיפה על מנת להבין מה מקור הכאב, (האם מהשרירים, העצמות וכדומה) ובהתאם לכך להפנות לבדיקות, טיפולים משלימים וכו'.

אז איך מטפלים בכאב גב תחתון?

כאשר מקור הכאבים הוא ממחלה או פתולוגיה אקוטית ישנו שימוש בתרופות ולעיתים אף ניתוח. אך ברוב המקרים אין צורך בכך וישנן לא מעט דרכים להקל על הכאב ולהחזיר תנועתיות. למרות האמונה הרווחת שמנוחה מוחלטת במיטה מסייעת, עדיף דווקא לנסות ולחזור לפעילות מתונה ואף פעילות אירובית קלה כמו הליכה. יחד עם זאת, טיפולי רפואה משלימה נמצאים כיעילים יותר ויותר בהפחתת כאבים והחזרת תנועתיות.

אילו טיפולים משלימים מומלצים לכאבי גב תחתון?

היום ישנו מגוון רחב של טיפולים אפקטיביים במצבים של כאבי גב תחתון כמו למשל: טכניקות עיסוי שונות, טיפול בנקודות טריגר – Trigger Point Therpay , שיקום תנועתי אוטופדי, קינזיו טייפינג תראפי – Kinesio Taping Therapy דיקור מערבי יבש – Dry Needling שימוש במיטת היפוך ועוד. למרות שברוב המקרים (כ-90%%) הכאבים חולפים מעצמם תוך מספר ימים עד מספר שבועות, חבל לסבול וכדאי לפנות למטפל מוסמך ומקצועי על מנת לחזור לתפקוד ולאיכות חיים.

"צהרים טובים חברים יקרים, רוצה להודות לחברינו היקר יפים וייץ שתוך פחות משעה החזיר אותי למסלול החיים. מאתמול בבוקר לא יכולתי לזוז מכאבים נוראיים בגב שהלכו והחריפו, בבוקר יפים היקר הגיע לטפל בי והפלא ופלא אני שוב פה יכולה להמשיך בשיגרת חייתודה רבה יפים היקר."
עדות על יפים וייץ
אתי כץ
פדיקוריסטית
"הקוסם. יפים וייץ. קיבל אותי בהתראה קצרה לפני כניסת השבת כדי לטפל בי ולאפשר לי ללכת ישר ולא כמו סימן שאלה בגלל התקף של כאבי גב. בטיפול מסור ומקצועי עזר לי מאוד.קוסם וגם נשמה טובה. תודה רבה רבה."
עדות על יפים וייץ
דליה שאוליאן כץ
עו"ד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

עקבו אחרינו:

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

מדריך מתנה וטיפים

התקשר/י עכשיו