טיפול בפציעת מתיחת צוואר – Neck Muscle Strain

שיתוף המאמר

עמוד השדרה הצווארי מוקף בשרירים קטנים אשר קרובים לחוליות הצוואר ובשרירים גדולים יותר אשר חלקם מהווים את השרירים הנראים של הצוואר. פציעת מתיחת צוואר (Neck Strain),עלולה לגרום לקרע, או אף קרעים מזעריים בשרירי הצוואר או בגידים. מתיחת צוואר יכולה לגרום לכאבים ממושכים וחזקים באזור הצוואר, הגב העליון, חגורת הכתפיים, אזור החזה ואף הזרועות והידיים, נוקשות שרירית, כאבי ראש, הגבלה בטווח התנועה של הראש, הצוואר וכתפיים כתוצאה מהכאבים ועוד. על כן, זו פציעה שיש לטפל בה בהקדם.


מהם הגורמים לפציעת מתיחת צוואר ?

מתיחת צוואר- Neck Strain נגרמת בעיקר מתנועה חזקה של הראש והצוואר, אשר בדרך כלל משנית לתהליך של "צליפת שוט"- Whiplash האופיינית במקרים של נפילות פתאומיות, ותאונות דרכים. גורמים נוספים, אך פחות שכיחים למתיחת צוואר עשויים להיות, שעות עבודה מרובות מול מחשב בתנוחה לא נכונה, תנוחת שינה לקויה וכו'.

צליפת שוט (Whiplash):

צליפת שוט הינה אותה פגיעה שנפוצה בעיקר בעקבות תאונות דרכים, אך עלולה לקרות גם בעקבות עוד גורמים כמו מתקני שעשועים, ספורט אתגרי ועוד. למעשה בתהליך זה מופעלים כוחות של האצה והאטה פתאומיים אשר מניעים את הראש והצוואר בחוזקה. עוצמת התנועה של הראש והצוואר הם שגורמים למתיחת הצוואר.

מהם הסימפטומים לפציעת מתיחת צוואר ?

ישנם לא מעט סימפטומים לפגיעה זו כאשר לא כולם חייבים להופיע ביחד על מנת להעיד על מתיחת צוואר. הסימפטומים כוללים בעיקר כאבים עזים בצוואר, חגורת הכתפיים ובאזור הגב העליון והחזה אשר יכולים להתפתח מיד לאחר הפגיעה, כמה שעות אחריה או אף כמה ימים. בנוסף, מתיחת צוואר מלווה לרוב בספאזם (עווית של שרירי הצוואר), נוקשות, קושי לסובב את הראש או להניע אותו למעלה ולמטה, סחרחורות, כאב ראש, תחושת עקצוצים ודקירות ועוד.

כמה זמן נמשכים הסימפטומים ?

משך הסימפטומים תלוי בהרבה גורמים כמו; גיל, מצב בריאותי כללי, חומרת הפציעה, היסטוריה של פגיעות צוואר ועוד. זה יכול לקחת בין כמה שבועות לכמה חודשים, כאשר יש מגוון טיפולים אשר עשויים להקל על הסימפטומים ולזרז את תהליך ההחלמה והחזרה לתפקוד מלא.

מהו תהליך האבחון ?

לרוב, תהליך האבחון של מתיחת צוואר אינו מצריך בדיקות מיוחדת וייעשה באמצעות שיחה עם המטפל ובדיקה פיזית. אם ישנו חשש לפתולוגיה יותר חמורה או חשש לנזק של החוליות המטופל יישלח ע"י הרופא המטפל לבדיקות הדמיה כגון: CT, MRI צילומי רנטגן ואו אולטאסאונד ובהתאם לכך להשלמת בירור מקור וחומרת הפגיעה והחלטה על אופן הטיפול.

 

טיפול בפציעת מתיחת צוואר
לתאום טיפול התקשר עוד היום
טיפול במתיחת צוואר באמצעות קינזיו טייפ

אופן הטיפול במתיחת צוואר:

המלצת הטיפול הראשונית היא, במידה ויש אפשרות, מיד לאחר הפגיעה לעשות קומפרסים קרים על המקום. כמו כן לרוב מומלץ להמשיך ולטפל באמצעות קור על המקום לשיכוך הכאבים. בנוסף, בחלק מהמקרים הרופא המטפל ימליץ על פיזיותרפיה, צווארון, טיפול תרופתי אנטי-דלקתי (במקרים בהם הכאבים אינם עוברים לאורך זמן) וכן הלאה. אך יחד עם זאת, לרוב האנשים מתיחת צוואר עדיין תהווה מטרד, כאבים, הגבלה בתנועה ועקב כך פגיעה משמעותית במהלך חייהם התקין. טיפול בטכניקות טבעיות המשלבות מספר שיטות טיפול יכול להקל ולסייע במידה ניכרת ולקצר את משך ההחלמה מפציעת מתיחת צוואר. שימוש בשיטות כמו קינזיו טייפינג, עיסוי רפואי ושימוש בטריגר פוינט תראפי, טיפול באמצעות שילוב חבישות חמות וקרות ועוד. יביאו להקלה משמעותית ומהירה בכאב והגבלות התנועה וקיצור תהליך ההחלמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

עקבו אחרינו:

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

מדריך מתנה וטיפים

התקשר/י עכשיו