עיסוי רקמות עמוקות לטיפול בפציעות וכאבים

שיתוף המאמר

מחפש עיסוי חזק? כזה שבו המטפל 'מפרק אותך'? הגעת לעמוד הלא נכון. עיסוי רקמות עמוק הוא אינו עיסוי שמטרתו הנאה, הוא לא עיסוי 'שבדי' עוצמתי. עיסוי רקמות עמוק הוא עיסוי טיפולי, שמגיע לעומקן של הרקמות במטרה להפיג כאב, להפיג מתח, לשחרר שרירים תפוסים.

אז למי כן מתאים עיסוי רקמות עמוק?

סובל מכאב כרוני? סובל מהתכווצות שרירים קשה? סובל מבעיות אורתופדיות? או מכאב גב, כתפיים, מפרקים, שרירים? הגעת למקום הנכון. יכול מאוד להיות שעיסוי רקמות עמוק יסב לך הקלה משמעותית ושיפור באיכות חייך.

מהו עיסוי רקמות עמוק?

עיסוי רקמות עמוק הוא לפני הכל – עיסוי טיפולי. זהו עיסוי ממוקד, המתרכז בדר"כ בנקודות הספציפיות ובאיברים הספציפיים שבהם אתה חווה כאב. באמצעות עיסוי זה מגיע המטפל אל הרבדים העמוקים של שרירים פגועים: אל הרקמות העמוקות של השריר ואל רקמות החיבור של השריר לעצם.

מטרתו העיקרית של עיסוי רקמות עמוק להאיץ את השיקום וההחלמה של המטופל הסובל מבעיות בשרירים, בגידים וברצועות, ולהרגיע באופן משמעותי את הכאב והסבל שהוא חווה. לעיתים יספיק טיפול אחד כדי לעשות את ההבדל עבור המטופל ולעיתים תידרש סדרת טיפולים ושילוב שלה עם ביצוע תרגילים בבית, שיפור היציבה, מנוחה וכדומה.

אז באילו מצבים כדאי לטפל באמצעות עיסוי רקמות עמוק?

עיסוי רקמות עמוק עוזר מאוד לאנשים שסובלים מכאבי גב, כאבי צוואר, כתפיים וגפיים, כאבים או בעיות בעמוד השדרה, כאבי מפרקים וכאבי שרירים, בעיות אורתופדיות שונות. סובל מאחת הבעיות שצוינו כאן? יכול מאוד להיות שעיסוי רקמות עמוק הוא הפתרון עבורך.

עיסוי רקמות עמוקות מסייע מאוד גם לאנשים שנפגעו בתאונות דרכים, תאונות עבודה ופציעות ספורט וכן לאנשים שעברו ניתוחים. במקרים אלו, מופנים המטופלים בהיוועצות עם רופאיהם המטפלים, והעיסוי יכול לקדם משמעותית את קצב החלמתם, את ההחלמה הפיזית וגם את ההחלמה הרגשית!

תחומים נוספים שבהם עיסוי רקמות עמוק מהווה פתרון מעשי מצוין להקלה על כאבים ולשיפור טווחי התנועה הם בתסמונת הפיברומיאלגיה, דלקות שרירים כרוניות, דלקות פרקים כרוניות וכדומה.

ולמי עוד עיסוי רקמות עמוק יכול לחולל מהפך בתחושה ושיפור באיכות החיים?

אתה עובד בעבודה שבה אתה יושב רוב היום? אוכלוסיה הולכת וגדלה מנהלת אורח חיים יושבני. משמעות הדבר היא שרוב שעות היום שלך מנוהלות בישיבה וכך נוצרים כיווצי שרירים, לחץ על איברים ושרירים מסוימים וכאבים שהופכים עם הזמן לכרוניים ויוצרים אי נוחות גדולה ואף דלקות ומגבלות תנועה. אם אתה מנהל אורח חיים יושבני וסובל עקב כך מכאבים, עיסוי רקמות עמוק, הממוקד בנקודות הבעייתיות שלך, יקל באופן משמעותי על הכאבים וישחרר אותך.

כיצד הטיפול עובד?

לפני הכל, חשוב מאוד שאת הטיפול יבצע מטפל מומחה ומנוסה, שהוא בעל ידע מקיף באנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה, שכן אמנם הטיפול אינו חודרני אבל הוא בהחלט מייצר השפעה על תפקוד הגוף.

במהלך הטיפול משתמש המטפל בעיקר באצבעותיו, באגודלים, באמות ובמרפקים. הטיפול עצמו הוא איטי ועמוק, המגע הוא ממושך וממוקד בנקודות שבהן אנחנו מעוניינים לייצר שינוי בתחושה. הטיפול כולל לחיצות בדרגות עומק שונות וטיפול באמצעות Trigger points therapy.

במהלך הטיפול, מטרתנו לשחרר שרירים מכווצים ושרירים ש'התקצרו', לפתוח הידבקויות ברקמות המעטפת של השרירים, להזרים חמצן ודם למקומות הפגועים ולשחרר החוצה רעלים וחומצות.

כיצד הטיפול בעיסוי תורם להחלמה ולהקלה על כאבים?

עיסוי רקמות עמוק יכול לייצר שינוי משמעותי בתחושה אפילו באופן מיידי עם תום הטיפול! יחד עם זאת, לעיתים ידרשו טיפולים נוספים על מנת לשמר את ההישג ולשפר עוד, עד להחלמה מלאה של הנקודות הבעייתיות.

הטיפול כשלעצמו מייצר הטבה בשני מישורים: האחד – שיפור המצב באופן ישיר; השני – מניעת הנזק שממשיך להיגרם כל זמן שהבעיה אינה מטופלת. למה הכוונה? כאשר אתה סובל מכאבים, השרירים מתכווצים ונהיים נוקשים יותר ויותר, מסלולי התנועה של השרירים נחסמים עוד ועוד, סירקולציה של דם וחמצן הולכת ופוחתת והרעלים אינם מתנקזים החוצה. כך מחמירים את הנזק ועלולים לגרום אף להתפתחות של דלקות.

באמצעות הטיפול אנחנו עוצרים את הכאב, מאפשרים הרחבה מחדש של טווחי התנועה ובכך למעשה מחזירים את השרירים למסלולם הסביר וההגיוני שבו זרימת הדם והחמצן עובדת כהלכה והרעלים והחומצות מתנקזים החוצה. בנקודה אופטימאלית זו כל שנותר הוא לשמר את המצב הקיים ולהקפיד על תנועה נכונה, בהתאם להנחיות.

כאמור, על מנת להגיע למצב האופטימלי לעיתים דרוש טיפול אחד ולעיתים סדרת טיפולים. כמו כן לעיתים יהיה צורך בשילוב אמצעי טיפול נוספים וגם שינויים קלים באורחות החיים – ביציבה, בתנועה וכדומה. ההבדלים בין מסלול טיפול אחד למשנהו תלויים עיקר בעומקה של הבעיה המטופלת.

 

טיפול עיסוי רקמות עמוק

מה צפוי לי לאחר טיפול עיסוי?

בתום הטיפול סביר להניח כי תחוש הקלה משמעותית בכאב, ולצדה עלולים להופיע כאבים באזורים שטופלו במשך יום – יומיים לאחר הטיפול. כאבים אלו הם נורמאליים ומעידים למעשה על השינויים שהתחוללו בגוף במהלך הטיפול.

מטיפול לטיפול ניתן לצפות להפחתה בכאבים שיגיעו בימים שלאחר הטיפול.

טיפים ליצירת תנאים אופטימאליים להצלחת הטיפול ולהמשך ההקלה על הכאב לאחר הטיפול

  • הימנע מאכילת ארוחה כבדה לפני הטיפול.
  • הקפד על שתיית מים מרובה לפני הטיפול ואחריו.
  • השתדל להימנע מפעילות אינטנסיבית בתום הטיפול.
  • בצע מתיחות, בהנחיית המטפל. אלו יכולות לסייע בהפחתת כאבים בתום הטיפול.
  • הקפד על ביצוע הנחיות הטפל: תנוחות ישיבה, תנועתיות וכדומה.

כיצד אני יכול לעזור לך?

ניסיוני ארוך השנים וההשכלה הרחבה שרכשתי בתחום טיפול זה ובמגוון רחב של תחומי טיפול משיקים, מאפשרים לי להעניק לך את הטיפול האיכותי ביותר. אני מבצע עיסוי רקמות עמוק באופן מקצועי, יעיל וממוקד ומייצר תוצאות משמעותיות ומיידיות לקהל לקוחותיי.
לפני הטיפול אני מאבחן באופן רחב את מצבך, ולאחריו, אני מנחה אותך כיצד לנוע ולפעול בשגרת היום שלך, כשאתה שומר על שגרת יום מקסימאלית, תוך הגנה על גופך.
אני נהנה ושמח לראות אנשים יוצאים ממרפאתי כשתחושת הקלה גדולה מלווה אותם, ואשמח לעשות זאת גם עבורך.

טיפול עיסוי רקמות עמוקות
לתאום טיפול התקשר עוד היום
"לפני כמה ימים נפלתי ונפגעתי בכף היד. אמנם לא שבר אבל פגיעה כזו שבה אינני יכולה כמעט להזיז את כף היד והאגודל (אני רפלקסולוגית ופגיעה כזו השביתה אותי לחלוטין...)בסוף טיפול אחד אצל יפים טווח התנועה ביד הפגועה היה כמעט טוב יותר מאשר ביד הבריאה! תוך יומיים מהטיפול חזרתי לעבוד!הידע הגדול של יפים בגוף האדם והיכולת שלו לשפר תנועה לאחר פגיעה תמיד מרשימים אותי. אני רואה חברים סביבי שסובלים ומשלימים עם הכאב, אני רואה שאנשים נשלחים ל" מנוחה" עד שהגוף יחלים.אני הולכת לטיפול אצל יפים. לי זה תמיד עוזר ומהר.המון תודה יפים! אלה דוקלר"
עדות על יפים וייץ
אלה דוקלר
רפלקסולוגית
"פניתי ליפים אחרי חודשים של סבל- כאבים בכתף, גב ואגן, יציבה עקומה לגמרי וקושי הולך וגובר בהליכה. כבר אחרי הטיפול הראשון היציבה השתפרה משמעותית! הרגשתי שחרור בתנועת האגן והפחתה בכאבי הגב. במפגש השני יפים טיפל בכתף והיום הכאב נעלם כמעט לחלוטין והיציבה חזרה למצב תקין.כאשר יפים אומר שלא צריך לסבול מכאב, הוא מתכוון לזה- והוא צודק.אני מודה לך על הידיים הנפלאות והידע המקצועי, ועל הטיפול המסור שהעלים לי את הכאב.תודה רבה אליאנה זאור"
עדות על יפים וייץ
אליאנה זאור
כתבת טכנית ומתרגמת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

עקבו אחרינו:

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

מדריך מתנה וטיפים

התקשר/י עכשיו